Mestskadoprava.sk - Stránky o Mestskej a Regionálnej dopava v SR a ČR

Zoznam vozidiel
Fotografie
História
Schéma liniek MHD
Cestovné lístky
Diskusné fórum
Cestovné poriadky
Web dopravcu
Zdroje informácií
Autori stránok
Hlavná stránka
Hosted by Pantheon Technologies

Nové Mesto nad Váhom - trasy liniek MHD

Posledná aktualizácia: 9. 2. 2004

V súčasnosti sú v prevádzke dve linky mestskej dopravy. Prvá linka, označená číslom 1 (oficiálne 304101), vedie zo sídliska Hájovky cez centrum, železničnú stanicu a priemyselnú oblasť až k podniku MILEX. Je v prevádzke iba počas špičky pracovných dní (jeden pár spojov ešte večer okolo 22 hod.). Jej trasa má niekoľko variant. Druhá, označená číslom 2 (oficiálne 304102), zabezpečuje dopravu od železničnej stanice do mestskej časti Mnešice k Hydrocentrále. Tá jazdí iba počas pracovných dní, v nedeľu a sviatky len dopoludnia. Na linkách nie je zavedená intervalová doprava.

Ich význam už nie je podstatný, namiesto linky č. 1 je možné v úseku žel. stanica - MILEX použiť prímestskú linku č. 304401 do Piešťan (premáva denne), zvyšné trasy sú ľahko dostupné aj bez autobusu.


Linkové vedenie autobusov


Trasy liniek so zastávkami


Trasy liniek podľa ulíc


Prevádzka


MHD v Novom Meste nad Váhom využíva pomerne málo ľudí. Mesto nie je veľké, preto jazdia spoje iba v špičke pracovných dní a v období začiatku, resp. konca vyučovania. Na linke č. 2 sa jazdí aj v nedeľu dopoludnia pre cesty k návšteve bohoslužieb.

Informovanosť pre cestujúcich je veľmi slabá, spoje jazdia aj s náskokom už z východzej zastávky, resp. "občas" nezájdu až k stanici (napr. linka č. 1, 22. 10. 2003).


(c) 2000-2018, WWW.MESTSKADOPRAVA.NET- Fotografie, informácie a údaje z týchto stránok môžu byť použité len so súhlasom jednotlivých autorov a prispievateľov | Autori stránok: Ľubomír Mészáros, Michal Jajcaj, Karel Pospíšil, Vojta Beneš, Miroslav Bušo, Ing. Marko Engler,Vladislav Pastucha (Ikarus), Tomáš Samko (K2S), Romčo Stovička, Tootti, Josef Hubka, Mišo Kysela, Peter Lengyel | Fotografiami, údajmi a schémami prispeli: ANTI, Marcel Baltiar, Balu, Peter Bánovec, Mikolaj Bartlomiejczyk, Martin Benčík, Martin Beneš, Matúš Grach (Crossway), Emareq, Vladimír Engel, Martin Fedorov, Jozef Feiler, Milan Gajdoš, Alexandra Halászová (Quinny), Ing. Jan Horník, Peter Hronček, MUDr. Mikuláš Hrubiško, Martin Janda, Jozi17, Martin Kollár, Ing. Mário Kováč (Majo), Jan Krupička, Peter Lipták, Milan Matusik, Marcell, Martin Mendl, Peter Mešša, Peter Mitura, Nodes, Ortas, Peter Palfy, Patrik, Ing. Pavel Polák, Karel Poštulka, Michal Režný, Rišo, Jan Ryšánek, František Sakalik, Rustyfox, Aron2004, Sarko, Solaris, Stefco, Vladimír Šimko, Martin Šturdík, Ing. Miloš Šturdík, Michal S., Adam Tatranský, Tanner, Tbus, Valec, Verusha, Ing. Vratislav Vingálik, Robert Vreštiak, Dragan Zednikovič a ďalší | Hosting: Pantheon technologies, server Blacksun | Skripty: Martin \"Zrebec\" Benčík